روانشناسی طراحی بسته بندی

استفاده از روانشناسی طراحی بسته بندی به نفع شما! 

به تمام محصولاتی که اخیراً از خواربارفروشی، فروشگاه خانه و باغ، فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کرده اید فکر کنید – هر جایی که کالاهای بسته بندی شده را خریداری کرده اید. آیا آن اقلام در بسته بندی های سفید ساده با حروف بلوک ساده بودند؟ احتمالا نه. دلیل آن جذابیت و روانشناسی طراحی بسته بندی خوب است طراحی بسته بندی در واقع بر ضمیر ناخودآگاه هر فرد تأثیر می گذارد و بر رفتار خرید تأثیر می گذارد، حتی زمانی که فرد ممکن است قصد خرید چیزی را نداشته باشد. نکاتی را در مورد نحوه استفاده از روانشناسی طراحی بسته بندی به نفع خود بخوانید.

آیا طراحی بسته بندی واقعاً بر رفتار خرید تأثیر می گذارد؟

مطالعه ای که توسط هیئت کاغذ و بسته بندی انجام شد نشان داد که 72 درصد از مشتریان موافق بودند که طراحی بسته بندی بر رفتار خرید آنها تأثیر می گذارد . بسته بندی، به هر حال، اولین تماسی است که یک خریدار احتمالی با یک محصول خواهد داشت و اولین تماس لمسی و صمیمی است که یک خریدار واقعی با یک محصول دارد.

یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی و بازاریابی نشان داد که مشاهده یک بسته جذاب منجر به فعالیت مغزی شدیدتر می شود و همچنین فعالیت مغزی خاص مرتبط با جوایز را تحریک می کند. از سوی دیگر، بسته بندی غیرجذاب باعث تحریک احساسات منفی می شود.  

اولین عملکرد بسته بندی محافظت از محصولات در حین حمل و نقل، نمایش در محیط های خرده فروشی و در خانه است. کارکردهای دیگر عبارتند از جذب مشتریان، آماده سازی آنها برای فروش، ارائه اطلاعات، تقویت لوگو و عناصر هویتی برند و متمایز کردن محصول و برند از محصولات ارائه شده توسط رقبا. 

نقش روانشناسی در طراحی بسته بندی

متوسط ​​​​فروشگاه مواد غذایی بیش از 39000 کالا در قفسه های خود ذخیره می کند. طراحی بسته بندی چشم نواز برای جدا کردن محصول شما از بقیه محصولات گسترده بسیار مهم است. طراحی یک راه کلیدی برای تأثیرگذاری بر فروش است. واقعیت این است که مردم به محرک های بصری که عنصر اصلی روانشناسی بازاریابی و طراحی است، پاسخ می دهند. محرک های بصری بسیار مهم هستند زیرا گاهی اوقات تصمیمات خرید در کسری از ثانیه گرفته می شود. 

اینجوری بهش فکر کن یک مصرف کننده بالقوه که هرگز نام محصولی را نشنیده است، ممکن است قبل از مقایسه مواد تشکیل دهنده، تحقیق در مورد شیوه های تولید و ارزیابی منابع اخلاقی، آن را بر اساس طراحی بسته بندی انتخاب کند. طراحی تاثیر بسزایی در نحوه درک محصول داخل خواهد داشت.

بنابراین، یک تولید کننده نه تنها نیاز به ایجاد یک محصول عالی دارد که عملکرد خوبی داشته باشد، بلکه باید آن را با رنگ‌ها، شکل‌ها و سایر عناصر طراحی مناسب بسته بندی کند 

عوامل مهم در طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی می تواند با استفاده از این چهار عامل به یک محصول کمک کند.

 • رنگ. استفاده از انتخاب رنگ در بسته بندی سه کارکرد را انجام می دهد. ابتدا برای جلب توجه خریدار استفاده می شود. دوم، رنگ باید تداعی عاطفی دلخواه را ایجاد کند. شما باید رنگ هایی را انتخاب کنید که برای مخاطب هدف شما جذاب باشد و واکنش احساسی مورد نظر را ایجاد کند. مطالعه ای با عنوان “تاثیر رنگ بر بازاریابی” نشان داد که حدود 85 درصد از مصرف کنندگان رنگ را به عنوان دلیل اصلی خرید یک محصول خاص ذکر می کنند. سوم، رنگ باید هویت یک برند را تثبیت و تقویت کند .  
 • شکل، مواد، ساختار، بافت. نحوه شکل گیری بسته بندی از نظر شکل، مواد، ساختار و بافت ظاهری منحصر به فرد به یک بسته بندی می دهد. شکل می تواند پاسخ های احساسی ایجاد کند. استفاده از مواد، شکل محصول و همچنین ساختار و بافت عملکردی آن را تعیین می‌کند، که هر کدام می‌توانند بسته‌ای جذاب و متفاوت ایجاد کنند. این عناصر احساس یک بسته را در دستان مشتری نشان می دهند و می توانند چیزهای زیادی در مورد کیفیت محصول بیان کنند. 
 • تصاویر. تصاویری که در طراحی بسته بندی انتخاب می شوند می توانند محصولات در حال استفاده یا در محیط های جذاب را نشان دهند و به طور خودکار احساسات و استنباط هایی را در مورد محصول داخل ایجاد می کنند.  
 • تایپوگرافی. حجم قابل توجهی از کار صرف انتخاب تایپوگرافی برای یک برند می شود. به عنوان مثال، به اهمیت تایپوگرافی استفاده شده در آرم فدرال اکسپرس یا لوگوی کوکاکولا فکر کنید . فونت تایپوگرافی باید از پیامی پشتیبانی کند که برند می خواهد منتقل کند. 

برای هر شرکتی با هر اندازه ای، انتخاب تمام عناصر طراحی بسته بندی مناسب می تواند تفاوت بزرگی در تأثیرگذاری بر مشتریان ایجاد کند و در نتیجه باعث موفقیت یا شکست یک کالا شود. 

پایداری در بسته بندی چطور؟ 

می توان به طور واقعی بیان کرد که تقاضای مصرف کنندگان برای بسته بندی پایدار در سراسر ایالات متحده و جهان همچنان در حال رشد است. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2021 با عنوان “گزارش جهانی خرید سبز نشان داد که 67 درصد از مشتریان احساس می کنند که از محیط زیست آگاه هستند. همین درصد اظهار داشتند که برای آنها مهم است که محصولات خریداری شده در مواد قابل بازیافت بسته بندی شده باشند. این مطالعه گزارش داد که 54 درصد از پاسخ‌دهندگان به پایداری بسته‌بندی در خرید فکر می‌کنند. 

تخمین زده می شود که بازار بسته بندی پایدار تا سال 2027 با نرخ رشد مرکب سالانه 6 درصد رشد کند و بسیاری از تولیدکنندگان به این روند واکنش مثبت نشان می دهند. 

فناوری های بسته بندی پلاستیکی چه کاری می توانند برای شما انجام دهند؟

ماموریت فناوری‌های بسته‌بندی پلاستیکی (مه پلاست) این است که «زندگی مردم و محصولاتی را که استفاده می‌کنند از طریق بسته‌بندی هدفمند و قدرتمند غنی‌سازی کند». هدف ما ارائه راه‌حل‌های بسته‌بندی نوآورانه به مشتریان است که دارای ویژگی‌های کاربردی و ارزش افزوده هستند و تأثیری قدرتمند در خرده‌فروشی ارائه می‌دهند. 

اصول اصلی شرکت ما شامل موارد زیر است.

 • تعهد قوی به پایداری 
 • ادغام عمودی برای کنترل تمام جنبه های تولید. 
 • تخصص زنجیره تامین برای راه‌حل‌های بسته‌بندی نوآورانه. 
 • زمان کوتاه برای افزایش سرعت ورود به بازار. 
 • تجربه کیسه و تبدیل بی نظیر. 
 • کیفیت محصول ثابت و قابل اعتماد. 
 • خدمات سریع و پاسخگو 

ما به بازارهای زیر خدمات ارائه می دهیم.

 • صنایع غذایی و خدمات بسته بندی غذا
 • صنایع آزمایشگاهی 
 • صنایع زیبایی و تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی
 • و تمامی محصولاتی که نیازمند به بسته بندی پلاستیکی دارند

ما قابلیت‌های راه‌حل‌های بسته‌بندی سفارشی از جمله ترکیب تقریباً نامحدودی از رنگ‌ها، بافت‌ها، سبک‌های فونت، مواد بسته‌بندی، گرافیک واضح، تولید SQF، مواد سازگار با محیط‌زیست که از طرح‌های پایداری شرکت پشتیبانی می‌کنند و مواد بادوام ارائه می‌کنیم. 

ویژگی‌های بسته‌بندی نوآورانه شامل زیپ‌های فشاری به بسته، زیره‌های تاشو و چسب‌دار، کف‌های صاف واقعی، شبکه‌های مختلط، بسته‌شدن قلاب به قلاب، قابلیت سوراخ‌کردن، رویه‌های کاملاً باز، زیپ بدون قلاب، ته چین همه‌کاره، نمره‌دهی لیزری است. ، بریدگی های پارگی، ریز سوراخ ها و هواگیری غیر مستقیم. 

یک شرکت بسته بندی تخصصی متخصص را انتخاب کنید 

برای بسته بندی قدرتمند هدفمند با شرکت مه پلاست تماس بگیرید  . ما طیف گسترده ای از قالب های بسته بندی نوآورانه را با تعداد زیادی از مواد و گزینه های ویژگی ارائه می دهیم. ما از ماشین آلات، تجهیزات و فناوری پیشرو در صنعت برای تولید راه حل های بسته بندی انعطاف پذیر با بالاترین کیفیت استفاده می کنیم. 

مه پلاست  شریک ایده آل شما برای مواد بسته بندی سازگار با محیط زیست است. ما به ایجاد راه حل های بسته بندی پایدار برای مشتریان خود اهمیت می دهیم. ما می‌توانیم آنچه را که شما نیاز دارید فراهم کنیم تا به مشتریان خود آنچه را که می‌خواهند بدهیم و در نتیجه مزیت رقابتی برای شما ایجاد کنیم.