مقالات

خرده ریز خانه و آشپزخانه

در این بخش چند وسیله کوچک و مناسب برای استفاده در خانه و آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم.

خرده ریز خانه و آشپزخانهمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

در این بخش چند وسیله کوچک و مناسب برای استفاده در خانه و آشپزخانه را به شما معرفی می کنیم.

تابلوها: یکی از تجهیزاتی که باعث زیباتر شدن دیوارهای منزل شما می شود تابلو ها هستند، در حال حاضر انواع تابلو در بازار مشاهده می شود.
شما می‌توانید با توجه به هزینه‌های در دسترس خود نمونه مناسبی از این تجهیزات را خریداری کرده و استفاده کنید.
برای مثال یکی از پرکاربرد ترین انواع تابلوها که فروش و خریداری آن در سرتاسر کشور به چشم می خورد تابلو فرش ها می باشند، اگرچه برخی از تابلو فرش های نفیس و دستبافت از قیمت بالایی برخوردار هستند اما شما می توانید با خریداری تابلو فرش های ماشینی، این وسیله را با قیمت کمتر و در طرح‌ های مختلف خریداری کنید.
انواع تابلو در هر منزل و با هر دکوراسیونی قابل استفاده خواهد بود و هیچ ممنوعیتی در محل بکارگیری آن ها وجود ندارد.

گیاهان گلدان ها:  اگر می خواهید ظاهر منزل شما با طراوت تر و آرامش بخش تر به نظر برسد می توانید از انواع گلدان ها و گیاهان استفاده کنید.
برخی از افراد به دلیل نداشتن وقت کافی برای رسیدگی به گیاه از آن استفاده نمی کنند، اما شما می‌توانید با توجه به میزان رسیدگی و ساختار منزل خود نمونه مناسبی از گیاهان را انتخاب کرده و استفاده نمایید.
برای مثال برخی از گیاهان رسیدگی بسیار کمی می‌خواهند و قابلیت رشد و نمو در هر آب و هوایی را دارند.
همچنین شما می توانید از گل ها و گیاهان مصنوعی نیز استفاده کنید این تجهیزات نیاز به هیچ رسیدگی ندارند تنها کافیست تا با گذشت زمان نسبت به گردگیری و نظافت گل ها اقدام کنید.
مجسمه ها: یکی از کاربردی ترین وسایل های تزییناتی که در هر منزلی قابل استفاده می باشد مجسمه ها هستند.
شما می توانید این مجسمه ها را در شکل ها و طرح های گوناگون مشاهده کرده و خریداری کنید.
این مجسمه ها در هر قسمتی از منزل شما قابل جایگیری خواهد بود همچنین هزینه خریداری این محصولات با توجه به نوع مجسمه متغیر می باشد.
اکثر مجسمه ها ساختاری بسیار محکم و مقاوم دارند به همین دلیل می‌توانید برای سالیان طولانی از آنها به همان شکل اولیه استفاده کنید.

خرده ریز خانه و آشپزخانه

فروش عمده لوازم پلاستیکی آشپزخانه

یکی از کاربردی ترین انواع ظروف که در هر منزل از آن استفاده می شود ظروف پلاستیکی هستند.
این ظروف پلاستیکی مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند و برای حدود چند سال کاربرد خود را حفظ می‌کنند، از طرف دیگر اکثر ظروف پلاستیکی قیمت چندان زیادی نداشته و به راحتی قابل تهیه می باشند.
در حال حاضر شما می توانید در سطح شهر خود پلاسکوهای زیادی را مشاهده کنید که در اکثر این فروشگاه ها کلیه تجهیزات پلاستیکی قابل خریداری و دسترسی می باشد.
اگر می خواهید این ظروف را به صورت عمده و یکجا خریداری کنید می توانید به محله صالح آباد تهران سری بزنید.
در این مرحله خریداری انواع لوازم پلاستیکی به صورت عمده قابل انجام می باشد.

فروش عمده لوازم پلاستیکی آشپزخانه

چرا ظروف پلاستیکی برای محیط آشپزخانه مناسب تر است؟

بسیاری خانم های ترجیح می دهند تا از ظروف پلاستیکی در آشپزخانه و برای طبخ غذا استفاده کنند.
اصلی ترین مزیت این ظروف نسبت به ظروف پلاستیکی استیلی چینی و غیره وزن سبک آن می باشد.
تمامی ظرف های پلاستیکی در هر اندازه و با هر حجمی بسیار سبک و قابل حمل می باشند و شما می توانید آن ها را در جای جای آشپزخانه خود قرار دهید.
این ظروف مقاومت بالایی داشته و در اثر استفاده های طولانی مدت هیچ تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.
ظروف پلاستیکی در کنار مقاومت زیبایی منحصر به فرد خود را نیز دارند به همین دلیل ظاهری شیک و زیبا در آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد.
امروز تولید کنندگان سعی کرده اند تا اکثر نیازمندی‌ های افراد به ظروف مختلف، را با استفاده از پلاستیک بسازند با توجه به این موضوع شما می توانید هر نوع ظرف پلاستیک را خریداری کنید.

چرا ظروف پلاستیکی برای محیط آشپزخانه مناسب تر است؟
یکی از نکات مهم در زمینه استفاده از ظروف پلاستیکی در آشپزخانه این است که در صورت خراب شدن این ظروف شما می توانید با هزینه های نه چندان زیاد آن ها را جایگزین کنید.

پخش عمده پلاستیک با تنوع، طرح و رنگ

خریداری انواع ظروف پلاستیکی به صورت عمده و در تعداد بالا از فروشگاه های فعال پلاسکو امکان پذیر نمی باشد و شما باید به کارخانه ها تولیدی در این زمینه سری بزنید.
در حال حاضر بسیاری از کارخانه ها، فروش محصولات خود را با تخفیفات استثنایی و هزینه‌ های کم به صورت عمده به سرتاسر کشور انجام می دهند.
یکی از نکات مهم که خریداران در هنگام این ظروف پلاستیکی باید به آن توجه کنند این است که کیفیت تمامی محصولات خریداری شده را قبل از فروش بررسی کنند.
امروزه شما می توانید در بازارهای کشور لوازم پلاستیکی وارداتی که ساخت خارج از کشور هستند را نیز مشاهده کنید این تجهیزات وارداتی نیز کیفیتی مشابه با نمونه‌ های داخلی دارند اما اصلی ترین تفاوت آن ها در قیمت شان می باشد.
معمولاً تجهیزات پلاستیکی خارجی قیمت بیشتری نسبت به نمونه های داخلی دارند.
توجه داشته باشید که محصولات پلاستیکی تنها به ظرف و ظروف و وسایل تزئیناتی خلاصه نمی شود و امروزه بسیاری از تجهیزات استفاده شده در علم پزشکی و درمان بیماری ها با استفاده از پلاستیک تولید شده‌اند با توجه به این موضوع خریداری این تجهیزات با کیفیت مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است.

پخش عمده پلاستیک با تنوع، طرح و رنگ

ایجاد ست رنگی در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر منزل به شمار می‌رود که در آن بسیاری از فعالیت های انسان رقم می خورد.
توجه به تجهیزات استفاده شده در این بخش عاملی مهم می باشد.
یک آشپزخانه شیک تاثیرات زیادی در زیبایی منزلتان دارد. اگرچه امروزه برخی از وسایل های استفاده شده در آشپزخانه همانند یخچال ماشین لباسشویی ماشین و ظرفشویی از قیمت زیادی برخوردار هستند اما شما می توانید با خریداری برخی وسایل تزییناتی و ظروف ارزان قیمت، زیبای آشپزخانه خود را چند برابر کنید.
برای مثال یکی از مناسب ترین تجهیزات برای استفاده در هر آشپزخانه ظروف پلاستیکی می باشند این ظروف قیمت چندان زیادی نداشته و در هر رنگ و هر طرحی قابل خریداری می باشد، شما می توانید با خریداری رنگ مشخصی از این ظروف پلاستیکی یک ست زیبا در آشپزخانه خود ایجاد کنید.
علاوه بر ظروف پلاستیکی استفاده از ظروف چینی و شیشه ای نیز گزینه مناسبی خواهد بود.
ست کردن لوازم آشپزخانه کار بسیار سختی نیست و این فرایند در هر آشپزخانه با هر دکوراسیونی قابل اجرا می باشد.
شما می توانید با مراجعه به شبکه‌های اینترنتی دکوراسیون های مختلفی از آشپزخانه ها را مشاهده کرده و از آن ها ایده بگیرید.

ایجاد ست رنگی در آشپزخانه

دسته بندی های لوازم پلاستیکی آشپزخانه

لوازم پلاستیکی استفاده شده در آشپزخانه ها در دو دسته اصلی قرار می گیرند.
اولین دسته لوازم بهداشتی و مربوط به نظافت می باشد برای مثال جارو سطل زباله قوطی مواد شوینده و غیره. این وسایل نقش بسیار مهمی در حفظ نظافت آشپزخانه و سایر قسمت‌های منزل شما خواهند داشت توصیه می شود تا وسایل پلاستیکی نظافتی استفاده شده در منزل خود را بعد از گذشت زمان معین تعویض کنید.
این وسایل نظافتی قیمت زیادی نداشته و به راحتی قابل خریداری می باشند.
دسته بعدی ظرف و ظروف پلاستیکی می باشد.
شما می توانید انواع ظروف پلاستیکی در هر طرح و هر رنگی را در بازار مشاهده کرده و خریداری کنید همانطور که در قسمت های قبل هم گفت این ظروف پلاستیکی بسیار مقاوم و ماندگار می باشند.
توجه داشته باشید که برای خریداری ظروف پلاستیکی در آشپزخانه خود از مرغوب‌ ترین نوع این تجهیزات استفاده کنید.
زیرا امروزه برخی از ظروف و تجهیزات ساخته شده از پلاستیک به دلیل داشتن برخی از آلاینده های شیمیایی قابل استفاده برای طولانی مدت نمی باشند.

تاریخچه پلاستیک و ویژگی های مثبت پلاستیکمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

تاریخچه پلاستیک و ویژگی های مثبت پلاستیک

پلاستیک امروزه کاربردهای مختلفی در زندگی بشر دارد و همه ی ما در زندگی روزمزه انواع ظروف پلاستیکی، ظرف سس، آب معدنی و… را می بینیم و البته کاربرد پلاستیک در زندگی بشر به همین جا ختم نمی‌شود.(تاریخچه پلاستیک ) قبل از اینکه شما را با تاریچه پلاستیک و ویژگی‌های مثبت آن آشنا کنیم که سبب شده در زندگی‌های امروزی کاربردهای متنوعی در بخش‌های مختلف صنعت، بسته بندی، حمل و نقل و … داشته باشد ابتدا توضیح مختصری از پلاستیک می‌دهیم:

پلاستیک در دسته‌ی مواد نیمه مصنوعی و مصنوعی قرار دارد و از دو روش پلیمریزاسیون و بسپارش افزایشی یا تراکمی ایجاد می‌‌شود. در واقع می‌توان گفت که پلاستیک منشا نفت و گاز دارد و با استفاده از فرآیندهای مکانیکی و حرارتی در شکل‌های مختلف و گوناگونی تغییر شکل می‌دهد. شکل پذیری پلاستیک آن را به عنوان جانشینی مناسبی برای شیشه، سرامیک و مس تبدیل کرده است. در حالت کلی پلاستیک‌ها در دو دسته‌ی زیر قرار می‌گیرند:

1- ترموپلاست‌ها (پلاستیک‌های گرما نرم) : این نوع از پلاستیک‌ها مواد پلیمری و پلاستیکی هستند که در اثر یک درجه حرارت نرم شده‌ و قابلیت شکل دهی پیدا می‌کنند و پس از از دست دادن حرارت یعنی وقتی سرد می‌شوند شکل جامد پیدا می‌کنند. پلاستیک‌های گرما نرم را می‌توان به دفعات مکرر با ذوب کردن مجددا استفاده کرد که می‌توان از این دسته از پلاستیک‌ها نایلون را نام برد.

2- ترموست‌ها (پلاستیک‌های گرما سخت): این پلاستیک‌ها شامل پیوندهای سه بعدی و عرضی هستند و به همین دلیل پس از اینکه برای اولین بار به وسیله‌ی حرارت به قطعه‌ای یکپارچه تبدیل می‌شوند اگر دوباره حرارت ببینند ذوب نمی‌شوند. از ترموست‌ها می‌توان به ملامین و باکالیت اشاره کرد.

تاریخچه پلاستیک و ویژگی های مثبت پلاستیکمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

تاریخچه پلاستیک

در سال 1862 میلادی برادران هایت موفق به تولید سلولوئيد (نام تجاری نوعی پلاستیک گرمانرم و آتشگیر است) شدند و 40 سال پس از این فردی به نام باکلند توانست باکليت (پلاستیک و باکلیت هر دو پلیمرهای آلی هستند) را تولید کند.

در فاصله‌ی سال‌های 1921 تا 1928 نايلون‌ها، اوره – فرمالدهيد و … وارد بازار شد، جالب است بدانید که نخستین پلاستیک تجارتی توسط شخصی به نام gohn wesly hyatt که همان نیترات سلولز بود تولید شد تا به عنوان جانشین عاج فیل استفاده شود چرا که در آن زمان از عاج فیل در تزیینات مختلف استفاده می‌شد.

در ابتدا صنعت پلاستیک به آرامی در جهان جلو می‌رفت اما در دهه‌ی 1930 صنایع پلاستیک‌های تجاری امروزی شروع به کار کردند. پلي وينين کلريد که نوعی پلاستیک بسیار پر کاربرد است در ساخت محصولات مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

دهه 1950 تا 1960 دانشمندانی چون زيگلر از آلمان و ناتا از ايتاليا روش‌ها و اصول پليمراسيون را ساختند که سبب شد تا تکونولوژی جدیدی ایجاد شود و پليمرهايي مختلفي همچون پلي اتيلن‌ها، پلي پروپيلن‌ها، پلي اترها، اپوکسي‌ها و … ساخته شدند. در واقع این دوران مهم‌ترین دوره‌ی پیشرفت صنعت پلاستیک است در آن زمان پلاسیتک‌های مختلفی اختراع و تولید شدند که کاربردهای متنوعی داشتند.
در ایران نیز فراگیرترین تشکل پلیمری کشور، انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران است که در سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است.

صنعت پلاستیک از لحاظ تاریخی، رشد بسیار سریعی داشته است گرچه از اواخر قرن نوزدهم پلاستیک‌های مصنوعی به صورت گسترده به بازار نفوذ پیدا کردند ولی در حقیقت صنعت پلاستیک با ورود مواد اوليه پتروشيميايي به بازار که نسبتا ارزان بودند و با پایان جنگ جهانی دوم رشد پیدا کرد و در حال حاضر عصر کنونی را می‌توان به عصر پلاستیک‌ها نام‌گذاری کرد چرا که از پلاستیک‌ها در موارد بسیار متنوعی استفاده می‌شود.

خصوصیات و ویژگی‌های پلاستیک

پلاستیک‌ها خواص و ویژگی‌های خاص و متعددی دارند که در دیگر مواد ساختمانی، شیشه، چوب و… وجود ندارد و همین مساله پلاستیک را از این مواد متمایز کرده و باعث افزایش کاربردهای آن در زندگی امروزی بشر شده است. در ادامه شما را با خصوصیات پلاستیک آشنا می‌کنیم.

ویژگی‌های اصلی پلاستیک‌ها

جالب است بدانید که پلیمرها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند در رده پر مصرف‌ترین مواد در دنیا قرار گرفته‌اند.

1- سبک بودن: پلاستیک‌ها نسبت به فلزات از وزن کمی برخوردار هستند و به دلیل سبک بودن می‌توان از پلاستیک‌ها در شرایط و مکان‌های گوناگون استفاده کرد.

2- عایق الکتریسته بودن: همانطور که می‌دانید انواع پلاستیک در برابر الکتریسته و جریان برق عایق هستند یعنی جریان برق از آنها عبور نمی‌کند. همین ویژگی سبب شده تا بتوان از پلیمر در صنایع الکتریکی و الکترونیکی نظیر ساخت انواع کلید، پریز برق، سر پیچ لامپ و یا روکش سیم‌ها، کابل‌ها، ابزار الکتریکی و … استفاده کرد.

3- شفاف بودن: برخی از انواع پلاستیک شفاف هستند در نتیجه می‌توان آنها جایگزین شیشه در برخی از موارد چون ظرف سس، ظروف نگهداری مواد غذایی مختلف و… کرد.

4- مقاومت بالا: برخی از پلیمرها از مقاوت بالایی برخوردار هستند و همین ویژگی امکان استفاده از آنها را در شرایط گوناگون جوی فراهم کرده است برای مثال پلاستیک‌ها ضد رطوبت بوده و در برابر فرسودگی مقاوم هستند.

5- رنگ پذیری: پلاستیک‌ها رنگ پذیر هستند. از این رو می‌توان از پلاستیک‌ها در تولید قطعات گوناگونی استفاده کرد که دیگر نیاز به رنگ آمیزی آنها نباشد.

6- مقاوم بودن در برابر خوردگی و حلال‌های مواد شیمیایی: امروزه پلاستیک‌ها را در صنایع مختلفی چون صنایع غذایی، بهداشتی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌دهند و دلیل این امر همین ویژگی پلاستیکها است.

7- بهداشتی بودن: جالب است بدانید که روی پلاستیک‌ها باکتری‌ها، انگل‌ها، میکروب‌ها، قارچ‌ها و جلبک‌ها نمی‌توانند رشد کنند و به همین دلیل است که از پلاستیک‌ها در صنایع داروسازی، ساخت وسایل پزشکی، ابزار جراحی و دندانپزشکی استفاده می‌کنند.

8- عایق حرارت بودن: برخی از پلیمر‌ها در برابر گرما و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارند در نتیجه از آنها در ساخت لوازمی که باید در مجاورت گرما قرار بگیرند ولی خود گرم و یا سوخته نشوند استفاده می‌شود که می‌توان به مواردی چون میز، صندلی، دسته ظروف، فرمان اتومبیل و … اشاره کرد.

9- شکل پذیری راحت: پلاستیک‌ها را می‌توان به راحتی قالب ریزی کرد و در انواع شکل و فرم‌های گوناگون تولید کرد.

10- ارزان بودن فرآیند تولید: سرعت ساخت مواد پلاستیکی بالا است و از طرفی پایین بودن قیمت مواد اولیه یکی دیگر از دلایل مهمی است که سبب استفاده گسترده از پلاستیک‌ها شده است.

ابزار نظافت پلاستیکیمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

ابزار نظافت پلاستیکی

با کشف پلاستیک و استفاده از این مواد مصنونی و نیمه مصنوعی در ساخت ظروف و وسایل، یک دگرگونی و تحول بسیاری در صنعت تولید ابزار و وسایل به وجود آمد. از آنجاییکه اغلب پلاستیک ها جزو مواد مصنوعی هستند که شما آنها را در طبیعت به صورت یک ماده پایه پیدا نمی کنید؛ کارخانجات  تولید لوازم پلاستیکی به راحتی به وسیله گرما از آنها برای ساخت وسایل استفاده می کنند. از ویژگی مهم ماده پلاستیک شکل پذیری آنها است و این عامل خود سبب ساخت ظروف و وسایل متفاوت از جمله ابزار نظافت پلاستیکی گشته است.

پلاستیک ها از قدرت و دوام و ماندگاری بسیار زیادی برخوردارند و در مجاورت با آب به هیچ وجه تغییر شکل نداده و از بین نمی روند. شاید این عامل خود به عنوان مهمترین دلیل برای ساخت ابزار نظافت از جنس پلاستیک در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن قیمت وسایل پلاستیکی بسیار ارزان تر از انواع چوبی و فلزی خود می باشد. پس شما با پرداخت هزینه ای اندک می توانید ابزار نظافت پلاستیکی را برای استفاده در زمان طولانی خریداری کنید.

ابزار نظافت پلاستیکیمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

انواع ابزار نظافت پلاستیکی شامل:

انواع ابزار نظافت پلاستیکی شامل

انواع ابزار نظافت پلاستیکی شامل

 • جارو خاک انداز
 • زمین شوی
 • انواع طی و شیشه شوی
 • سطل زباله
 • برس و فرچه لباس
 • دستکش
 • جای دستمال توالت
 • جامسواکی
 • ظروف مایع دستشویی
 • ظروف پلاستیکی مربوط به ست سرویس بهداشتی
 • و غیره می باشد.

حالا می توانیم به بررسی دلایل محبوبیت استفاده از وسایل نظافت پلاستیکی بپردازیم؛ چرا استفاده از این ابزارها در خانه های اکثریت افراد زیاد شده است؟

یکی از مهمترین دلایل استفاده از وسایل پلاستیکی جهت نظافت؛ سبک وزن بودن آن ها است. در یک مقایسه ساده می توان مشاهده کرد یک جارو با دسته پلاستیکی بسیار کم وزن تر و سبک تر از انواع آن با دسته چوبی و فلزی است. هرچه وسیله نظافت ما از وزن کمتری برخوردار باشد فشار آن بر روی دست ها و زانوها به هنگام استفاده از آن ها بسیار کمتر می شود. در ضمن به دلیل استفاده مکرر از ابزار و وسایل نظافت در منزل؛ امکان از بین رفتن آنها بسیار زیاد است و به همین علت ما همواره باید به دنبال خرید و جایگزینی این وسایل باشیم. پس بهتر است از ابزار و وسایل پلاستیکی که از قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر خود برخوردارند استفاده نماییم.

در هنگام خرید ابزار نظافت پلاستیکی باید به یکسری از فاکتورها توجه داشته باشید تا بتوانید انتخابی درست و مناسب برای آن داشته باشید. اولا دقت کنید ابزار نظافت پلاستیکی شما از مواد با کیفیت و مرغوب پلاستیک ساخته شده باشد تا طول دوام و مدت زمان استفاده از آنها زیاد گردد. نکته بعد قابلیت انعطاف پذیری این ابزار و لوازم نظافت است که این عامل خود از وارد آمدن صدمه به آنها جلوگیری می کند. به عنوان مثال بتوان طول و ارتفاع برای جارو و یا تی را کم و زیاد نمود. در ضمن به گونه ای طراحی شده باشد که بتوان آن ها را به راحتی جابه جا نمود.

انتخاب و خرید وسایل نظافت پلاستیکی

انتخاب و خرید وسایل نظافت پلاستیکی

انتخاب و خرید وسایل نظافت پلاستیکی

از آنجاییکه وسایل نظافت در پاکیزه نمودن محیط خانه نقش مهمی دارند و استفاده مناسب از آنها در افزایش سرعت کار و نتیجه‌ نهایی بی تاثیر نیست؛ پس بهتر است آنها را با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال،  برس شست و شوی مخزن دار که از جنس پلاستیک است، کار شما را برای تمیز کردن متوالی برس و شست و شوی آن بسیار آسان می کند. مخزن موجود در کنار برس به راحتی از آب پر می گردد و شما می توانید در کوتاه ترین زمان برس را تمیز و مجددا استفاده نمایید.

ویژگی های مهم در ابزار نظافت پلاستیکی

ویژگی های مهم در ابزار نظافت پلاستیکی

ویژگی های مهم در ابزار نظافت پلاستیکی

فرچه شستشوی چند منظوره نیز یکی از انواع ابزار نظافت پلاستیکی است. دسته این برس پلاستیکی به گونه ای طراحی شده تا شما عزیزان به سادگی آن را در دست بگیرید و از فشار آمدن اضافی بر روی انگشتان دست و ناحیه مچ جلوگیری می گردد.

برس شستشوی دسته بلند نیز یکی از پرکاربردترین برس جهت نظافت آشپزخانه و توالت و حمام محسوب می گردد. به طور مثال برای تمیزکردن قسمت‌های داخلی لوله‌ها، گوشه‌های در و پنجره یا وان و روشویی بهتر است از برس شست‌وشوی دسته‌بلند استفاده کنید.

تی با قابلیت تنظیم ارتفاع برای استفاده در نظافت هر خانه و یا مکانی لازم است. دسته این مدل تی‌ها به صورت تلسکوپی است؛ منظور این است که امکان کاهش یا افزایش طول دسته برای این نوع از تی ها وجود دارد. این قابلیت در دسته تی، به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به خم و راست‌ شدن، سطوحی مثل وان یا کاشی‌های سرویس‌بهداشتی را تمیز نمایید.

قسمت سری در برخی از این تی‌ها  به صورت تاشو و متحرک است. این ویژگی هنگام تمیزکردن جاهایی مانند در زیر اجاق‌گاز یا کابینت، کار شما را بسیار راحت خواهد کرد. در ضمن دسته این تی‌ها قابل‌تعویض است. بد نیست که برای اطمینان، همیشه یک دسته تلسکوپی یدک هم داشته باشید.

تی آب جمع کن به عنوان یک وسیله ی خیلی عالی و پرکاربرد جهت پاک کردن رد هرگونه آب بر روی زمین و حتی شیشه به کار می رود. حالا نوبت به سطل آشغال یا نظافت پلاستیکی می رسد. این گونه سطل ها در ابعاد و اشکال متفاوت از جنس پلاستیک تولید شده و قابل نگه داری در مکان های مختلف نظیر آشپزخانه، سرویس توالت و حمام و غیره است.

سخن آخر…

شما با دقت در انتخاب ابزار نظافت پلاستیکی می توانید وسایلی کاربردی و با کیفیت و دوام بسیار بالا خریداری نمایید و در مدت زمانی طولانی از آنها به نحو احسن استفاده کنید. هم اکنون فروشگاه های بسیاری در سطح شهر به صورت پلاسکو موجود می باشند که به فروش این ابزار با جدیدترین طرح ها می پردازند. در غیر اینصورت می توانید از خرید آنلاین و اینترنتی فروشگاهها بهره بگیرید.

معایب ظروف پلاستیکی در منزلمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

معایب ظروف پلاستیکی در منزل

ظروف پلاستیکی برای مواد غذایی و یا برای مرتب کردن وسایل منزل بکار برده می شود.

استفاده از ظرف پلاستیکی مزایا و معایبی دارد. البته این بستگی دارد که شخص چقدر از ظروف پلاستیکی استفاده می کند

مزایای ظروف پلاستیکی عبارتند از هزینه و دوام و از طرفی معایب آن عبارتند از طول عمر ، و توانای پلاستیک در جذب دهندهای محیطی است.

معایب ظروف پلاستیکی در منزلمه پلاستپخش انواع ظروف دارویی

مزایای ظروف پلاستیکی

پلاستیک دارای دو مزیت بسیار مهم که عبارتند از دوام و هزینه میباشد:

دوام

ظروف پلاستیکی از دوام و استحکام بالایی برخورداند زیرا اگر آنها را پرت کنیم از فاصله زیاد نمی شکنند.

هزینه

پلاستیک ارزان تر از سایرظروف مانند شیشه، فلز و چوب است. تولید کنندگان زیادی امروزه ظروف پلاستیکی را تولید می کنند .

شما میتواند با هزینه ی بسیار پایینی در بازار پلاستیک صالح اباد ظروف بسیاری را بخرید.

از پلاستیک در نگهداری مواد غذایی استفاده می شود زیرا این ظروف پلاستیکی در استفاده روزمره آسیب نمی بینند و امکان شکستن آنها کمتر است. و برای جایگزینی این ظروف هزینه کمتری پرداخت میشود.

 

نکته

ظروف پلاستیکی عمدتاً برای مواد غذایی و انبار و برای ساماندهی وسایل منازل استفاده می شود. استفاده کردن از پلاستیک  مزایا و مضراتی دارد. البته بسته به نوع کار شما ممکن است پلاستیک بهترین گزینه باشد یا اینکه بهترین گزینه نباشد

معایب پلاستیک

پلاستیک در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز است که شامل طول عمر و جذب طعم دهنده ها و تأثیرات زیست محیطی و سلامت می شود

 

طول عمر

پلاستیک به مرور زمان تخریب می شود. این ماده در اثر تابش بیش از حد نور خورشید و ترک خوردگی دچار آسیب می شود به عنوان مثال: یک ظرف شیشه ای برای نگهداری مواد غذایی دارای عمر طولانی تر از  ظرف پلاستیکی می باشد ، و اگر نشکند کیفیت بهتری دارد.

 

جذب طعم دهنده ها

پلاستیک زمانی که برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد بو و مزه مواد غذایی که در آن نگهداری می شود را جذب می کند. غذا هایی مانند سس ها، سوپ گوجه فرنگی و سیر خیلی زود جذب ظروف پلاستیکی می شوند حتی بعد از شستن ظرف با مواد شوینده، بوی آن در ظرف باقی میماند.

ظرف های شیشه ای و فلزی طعم ها غذا ها را کمتر جذب میکنند و بهتر است از آنها استفاده شود.

 

تأثیرات زیست محیطی و سلامت

پلاستیک تأثیر زیادی در محیط دارد. بسته به سیستم بازیافت هر شهری امکان بازیافت پلاستیک وجود دارد اما بسیاری از مردم این کار را نمی کنند. پلاستیک زیست تخریب پذیر نیست، زیست تخریب پذیر به معنی این است که این امکان بازیافت ندارد که پلاستیک به طور طبیعی به زمین بازگردانده شود و نور خورشید، باعث خرد شدن پلاستیک می شود که این تکه تکه شدن ظروف پلاستیکی باعث آلوده شدن خاک می شود

در نتیجه مدیریت و بازیافت ماده سمی که پلاستیک ایجاد می کند بسیار گران است. سیستم بازیافت نیز به گونه ای است که مجددا این ظروف را به چرخه استفاده مجدد انسان بر می گرداند که این استفاده مجدد برای سلامتی انسان ها بسیار خطرناک است. در نتیجه استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی بر سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد.

ظروف پلاستیکی را نباید در ماکروفر قرار داد.مخصوصا غذا هایی که دارای روغن و چربی هستند؛ زیرا گرما و پلاستیک  با هم سمی به نام دیوکسین را تولید می کند.

بهتر است برای جلوگیری از بیماری ها از ظروف پیرکس و چینی استفاده شود. در تولید ظروف یک بار مصرف از ماده ای به نام مونومر استفاده می شود، و این ماده در غذای داغ آزاد میشود و سپس وارد بدن انسان می شود و به مرور زمان جمع شدن این ماده برای انسان خطرناک می شود.