مقالات

شیشه ویال 50 سی سی

خرید ظرف داروی شیشه ای

ظرف داروی شیشه ای

خرید ظرف داروی شیشه ای برای استفاده دارویی انجام می شود تا با محصولات دارویی تماس مستقیم داشته باشند. شیشه ای که برای ظروف دارویی استفاده می شود، شیشه بوروسیلیکات (خنثی) یا شیشه سودا-آهک-سیلیس است. شیشه بوروسیلیکات حاوی مقادیر قابل توجهی اکسید بوریک، اکسید آلومینیوم و اکسیدهای قلیایی و / یا خاک قلیایی است. شیشه نیز بر اساس کاربرد در نظر گرفته شده در نوع I، II یا III طبقه بندی می شود.

شیشه ویال 100 سی سی

انواع ظروف داروی شیشه ای

نوع I

شیشه بوروسیلیکاتی

این نوع ظروف دارو شیشه ای دارای ساختار بوروسیلیکات هستند و برای کلیه داروهای تزریقی با اسید، pH خنثی و قلیایی ایده آل است. مقاومت خوبی در برابر ضربات حرارتی دارد و می تواند قبل یا بعد از پر شدن استریل شود. ظرف شیشه USP نوع I (شیشه بوروسیلیکات خنثی)

این  نوع برای داروهایی که نیاز به کمترین ظروف واکنش پذیر دارند، استفاده می شود.

نوع ll

شیشه سودا، آهک، سیلیکا اما با یک تیمار مناسب در سطح داخلی برای افزایش مقاومت هیدرولیتیک

این نوع شیشه یک لیوان سودا-آهک است که با استفاده از یک روش خاص  به ثبات هیدرولیتیک شیشه نوع I در لایه سطحی آن از 0.1-0.2 um می رسد. این برای آماده سازی های تزریقی اسیدی و خنثی مناسب است. ظرف داروی شیشه ای نوع II را می توان قبل یا بعد از پر کردن استریل کرد. ظرف شیشه USP نوع II (شیشه سودا-آهک تصفیه شده)

درمانی که روی سطح داخلی شیشه اعمال می شود ، تبادل یونی را کاهش می دهد و این دسته را برای محلول های تزریق داخل وریدی مناسب می کند.

نوع III

شیشه سودا، آهک، سیلیکا

این نوع شیشه مقاومت متوسط هیدرولیتیکی دارد. این ماده برای داروهای تزریقی غیر آبی و به صورت پودر مناسب است. همچنین می توان از آن برای آماده سازی های غیر تزریقی استفاده کرد. ظرف شیشه ای نوع III باید قبل از پر کردن با حرارت خشک استریل شود. ظرف شیشه USP نوع III  (شیشه سودا-آهک)

خرید ظرف داروی شیشه ای برای تزریقات به عنوان ماده بسته بندی انتخابی بهتر است از نوع I باشد زیرا از نظر شیمیایی بی اثر و یک سیستم بسته شدن ظرف  CCS) ) محسوب می شود.

ظرف داروی شیشه ای از شیشه بوروسیلیکات ساخته می شوند تا در برابر سختی های ذاتی صنعت از جمله هوادهی، حل شدن، امولسیون و مخلوط شدن مقاومت کند. مقاومت عالی هیدرولیتی و شیمیایی که ظروف شیشه ای DURAN® PURE را مشخص می کند مناسب بودن آن برای استفاده بدون محدودیت را تضمین می کند. بعلاوه ، توانایی آن در مقاومت در برابر تغییرات سریع دما بدون ترک خوردگی یا خرد شدن  به معنی مناسب بودن آن برای کاربردهای دمای بالا – تا 500 درجه سانتیگراد است.

ظرف داروی شیشه ای کهربا برای محافظت از محتویات در برابر اشعه UV و حفظ یکپارچگی نمونه برای محصولات حساس به نور ایده آل است. شیشه شفاف دید نمونه بهینه را ارائه می دهد و همچنین یکپارچگی نمونه را حفظ می کند. خرید ظروف دارویی شیشه ای کهربایی و شیشه ای کهربا و شفاف را برای استفاده در آزمایشگاه، نمونه ها و اهداف دارویی عمومی توصیه می شود.

بسته بندی به تولیدکنندگان کمک می کند محصولات خود را از محصولات رقبا متمایز کنند. بسته بندی دارویی قسمت اساسی سیستم تحویل محصولات دارویی در صنایع دارویی است. بسته بندی دارویی از محصولات در برابر صدمات جسمی  آلودگی بیولوژیکی و همه تأثیرات خارجی متضاد که می تواند به محصولات آسیب برساند محافظت می کند.

بازار بسته بندی شیشه دارویی به دلیل افزایش تقاضا برای محصولات دارویی و پیشرفت های فن آوری در این زمینه، با سرعت قابل توجهی در حال رشد است. یکی از مهمترین مزایای استفاده از بسته بندی دارویی شیشه ‌ای خاصیت بی اثر بودن شیشه است که تحت اکثر شرایط اجازه نمی دهد با محتوای آن واکنش نشان دهد.

ظرف داروی شیشه ای تمیز می شوند، در برابر گرد و غبار مقاوم هستند و با مایعات ذخیره شده در آنها واکنش نشان نمی دهند.

بطری پلی اتیلن کد 1193

ظروف پت بسته بندی چیست؟

ظروف پت بسته بندی چیست؟

پیش از آن که به موضوع ظروف پت بسته بندی بپردازیم بهتر است که بدانیم پت چیست؟ پلاستیک پت مخفف پلی اتیلن ترفتالات و یک نوع پلیمر است که در بسته بندی لبنیات، مواد آرایشی، دارویی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد که می توان گفت بیش ترین استفاده در بطری آب و نوشیدنی های دیگر است.

ماده خام پلاستیک پت از نفت است از ویژگی های آن می توان به سبکی، مطمئنی، پایداری در برابر گرما و قابل بازیافت بودن آنها اشاره کرد. به طوری که بیش ترین درصد بازیافت جهان را به خود اختصاص داده است.

پت با پلاستیک های معمولی تفاوت  دارد از ورود اکسیژن به محصولات بسته بندی شده جلوگیری کرده و مانع فساد آن ها می شود و در نوشیدنی ها از خروج دی اکسید کربن جلوگیری می کند. اما لازم به ذکر است این نوع پلاستیک حاوی تری اکسید انتی بادی ست که سرطان زا شناخته شده است.

هر دو نوع پلاستیک پت چه بازیافتی و چه غیر بازیافتی تقریبا در تمام بخش های صنعت و بسته بندی کاربرد دارند‌. می توان گفت که هر کجا در صنایع پارچه کلمه پلی استر دیده شود منظور پت است زیرا این نوع پلاستیک در زمینه کیسه خواب، فرش بافی  و پوشاک استفاده می شود.

با توجه به استفاده زیاد پلاستیک پت در جهان در تمام زمینه ها باید گفت این پلاستیک از ارزش بالایی برخوردار است و پت هایی که دارای وزن مولکولی بالا هستند به ظروف پت بسته بندی مقاوم تری تبدیل می شوند.

ظروف غذایی کد 1501

تولید ظروف پت بسته بندی 

فرآوری پت و تولید ظروف پت بسته بندی به شکل بطری شامل دو مرحله است که در ادامه دو مرحله را مورد بررسی قرار قرار می دهیم.

مرحله اول:

ماده پلی اتیلن ترفتالات توسط قالب گیری تزریقی و دستگاه تزریق تبدیل به ظروف پت بسته بندی در شکل می شود که همانند لوله آزمایش گاه بوده ولی از نظر جنس و همچنین داشتن جای درب بطری و شیارهای آن متفاوت است که به محصول به دست آمده پریفور می گویند.

مرحله دوم:

در این مرحله به بطری شکل نهایی داده می شود پریفورم حاصل شده در مرحله قبل گرم و کشیده  می شود این مرحله به وسیله دستگاه باد کن گرم با هوای گرم انجام می شود سرعت این دستگاه در تولید ظروف پت بسته بندی بالاست.

انواع ظروف پت 

ظروف پت و جار

انواع ظروف عسل

انواع ظروف بسته بندی زعفران

انواع ظروف دارویی

انواع بطری که شامل:  پت کتابی، پت دارویی، پت استوانه ای، پت مایع ظرفشویی، پت پنج لیتری، پت یک لیتری، پت گلاب و….

از ظروف پت  در چه موارد دیگری استفاده می شود؟

اولین بار پت در سال۳ ۱۹۷تولید و در پزشکی کاربرد داشت و کسی از کاربرد گسترده آن در سایر زمینه ها اطلاع نداشت اما امروزه با پیشرفت علم و شناخت دقیق این ماده به عنوان پر کاربرد ترین پلیمر در صنعت شناخته شده است. در بیشتر نقاط جهان برای ساخت الیاف پلی استری استفاده می شود ولی در ایران استفاده عمده آن در ساخت ظروف پت بسته بندی است.

به جز استفاده از ظروف پت بسته بندی در زمینه بطری نوشیدنی، روغن ،شوینده ها در بسته بندی سس ها و مواد آرایشی و بهداشتی هم کاربرد دارد. از ظروف پت بسته بندی پس از بازیافت در مبلمان و بالشت هایی که از الیاف پر می شوند و لباس های عایق بندی شده مورد استفاده قرار می گیرد.

و از رشته های بسیار باریک ساخته شده از این مواد در ابریشم مصنوعی و از رشته هایی با قطر بزرگ تر در صنعت فرش بافی استفاده می شود.

تسمه های محرک، تسمه های نقاله، نخ تایر اتومبیل، تقویت کننده شلنگ آتشنشانی و شلنگ باغ، کمر بند ایمنی از دیگر موارد استفاده پت در صنعت هستند.

بازیافت ظروف پت 

بازیافت ظروف پت بسته بندی در دنیا به سه صورت است که مورد بررسی قرار می دهیم:

روش ذوب کردن: بازیافت پت از راه ذوب کردن ظروف بسته بندی که آلودگی کمی داشته و آسان و کم هزینه است .

روش شیمیایی :در این روش پت را به صورت پودر در آورده  یا ذوب کرده و با هیدرولیز به وسیله  بخار آب فوق بحرانی و یا واکنش الکل هایی مثل هگزانول و متانول مواد اولیه بازیافت می شود این روش پرهزینه بوده و آلودگی متوسط دارد.

روش سوزاندن: در روش فوق ظروف پت بسته بندی سوزانده شده و از انرژی حاصله استفاده می شود آلودگی بالا دارد ولی دارای هزینه کم و فرایند آسان است.

باید یادآور شد که در دو روش ذوب کردن و روش شیمیایی ظروف ابتدا باید به صورت پرک در ۶ و بعد ادامه فرآیند برروی آنها انجام شود. اما روش متداولی که در کارخانه جات کشورمان مورد استفاده قرار می گیرد، در ابتدا ظروف جمع آوری شده از سطح شهر را روی نوار نقاله قرار می دهند. این نوار قادر است که زائدات فلزی را از ظروف جدا کرده  سپس ظروف روی نقاله به حرکت درآمده در دو سوی نقاله افرادی مستقر هستند که کار جدا سازی ظروف رنگی وسالم را از هم انجام می دهند.

مرحله بعد وارد شدن به آسیاب است  مواد خرد می شوند توسط تیغه هایی  که عمر طولانی داشته و به دلیل مرطوب بودن دستگاه باعث شستشوی اولیه پرک ها می شود. سپس وارد تانک شست و شو می شوند و به صورت ویژه با مواد شوینده و آب شسته می شوند.

در مرحله بعد پرک ها به واحد سانرفیوژ رفته این دستگاه یک خشک کن است که به وسیله  نیروی گریز از مرکز کار می کند که آلودگی سطح پرک ها را از بین می برد. پرک برای خشک شدن وارد خشک کن شده و توسط باد داغ رطوبت آن ها از بین می رود در آخر پرک ها بسته بندی و برای تولید مختلف محصولات وارد بازار می شوند.

میزان بازیافت ظروف پت بسته بندی در سال ۲۰۱۲درامریکا۳۱ درصد و در اروپا ۵۲ درصد صورت گفته است این درحالی ست که در هر بیست و چهار ساعت حدود دو میلیون و چهار هزار بطری پت پس از مصرف دور انداخته می شوند و تجزیه کامل آن ها در طبیعت ۳۰۰ سال طول می کشد. با توجه به این که این ماده مورد استفاده جهانی در زمینه های مختلفی است پس دارای ارزش بسیار بالا بوده و حتما باید بازیافت شود.

قیمت ظروف پت بسته بندی

ظروف پت بسته بندی به دلیل خاصیت انعطاف و حمل و نقل آسانی که دارند نسبت به سایر ظروف از استقبال بیشتری در بین مردم  برخوردار هستند. این ظروف در طرح های مختلف   فانتزی، شفاف ،رنگی موجد هستند که این تنوع برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.

عواملی که در قیمت این ظروف موثر هستند شامل:

*جنس ماده اولیه که در ساخت ظروف استفاده شده است.

*تعداد ظروفی که سفارش داده می شود.

*نوع و حجم ظروف

*نوع دربی که برای ظروف استفاده شده است.

ویژگی های ظروف پت بسته بندی

ظروف پت دارای مقاومت بالا نسبت به فشار و گرما هستند نفوذ ناپذیر بوده و از رطوبت و نشست مواد غذایی جلوگیری می کند.

در ساخت این ظروف از ترکیبات پلی استر استفاده شده که باعث خاصیت ضربه پذیری و استحکام آن در برابر شکنندگی شده است.

سبک و با دوام بوده و استفاده از آن ها به راحتی انجام می گیرد و نسبت به سایر ظروف بسته بندی از نظر قیمت مقرون به صرفه تر هستند.

وزن کم این ظروف باعث حمل و نقل آسان و محبوبیت در بین مردم شده است.

با توجه به آزمایشات صورت گرفته در صورت تماس با مواد غذایی مسئله ای ایجاد نمی کند و روی طعم مواد غذایی تاثیر نمی گذارد اما باید این نکته را یادآور شد که  نگهداری ظروف پت بسته بندی در دمای کمتر از منفی ۳۰ درجه نباید صورت گیرد.

تنوع در تولید ظروف پت بسته بندی سبب شده است که این ظروف نیاز تمام سلیقه ها رو تامین کرده و به محبوبیت خود بیافزاید.

این ظروف قابل بازیافت بوده و می توان گفت آسیب کمتری به محیط وارد می کند.

ظروف پت به دلیل برخورداری از استحکام مکانیکی بالا در برابر اشعه مایکروویو می تواند در تولید ظروف قابل استفاده در مایکروویو هم مفید باشد.

همه این ویژگی ها باعث شده تا در صنعت جای خود را باز کرده و به عنوان یکی از بهترین ها شناخته شود.

چرا به ظروف پت بسته بندی نیاز داریم؟

امروزه ظروف پت بسته بندی نقش مهمی را در در زندگی ما دارند و همین موضوع باعث وابستگی ما به آن ها شده است از دلایل مصرف آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حفاظت: این ظروف از محصولاتی که اسیب دیدگی بالا دارند در برابر ضربه دیدن و آسیب دیده گی محافظت می کنند حتی در زمان جا به جایی، در برابر رطوبت، انواع گازها، حشرات و نور خورشید از محصولات محافظت می کند.

نگهداری: ظروف پت بسته بندی از محصولات برای مدت طولانی تری نگهداری کرده و باعث می شود که مصرف کننده زمان بیشتری برای استفاده از آن ها داشته باشد در نتیجه زباله‌ کمتری تولید می شود.

جلوگیری از تولید زباله: انواع مختلفی از محصولات در یک بسته بندی قرار گرفته و از انباشته شدن زیاد ظروف و بی نظمی پیش گیری می شود.

حمل و نقل آسان: ظروف بسته بندی باعث شده تا امکان حمل و نقل در مسافت های طولانی به وجود آید در نتیجه دسترسی به انواع محصولات راحت تر شده و به همین سبب تجارت و تبادل محصولات افزایش پیدا می کند.

آگاهی از اطلاعات محصولات: اطلاعاتی مانند محتوای محصول، تاریخ تولید، انقضاء، میزان کالری و… برروی محصولات درج می شود.

بدون ظروف پت بسته بندی مواد غذایی چه اتفاقی می افتد؟

ظروف پت بسته بندی یکی از مهمترین عواملی هستند که از فساد مواد غذایی جلوگیری می کنند این درحالی ست که زباله های مواد غذایی اثر مخرب تری برروی محیط دارند  مخصوصا اثرات کربنی  که بر محیط می گذارند. علاوه بر آن همان طور در مطالب قبل گفتیم بسته بندی کردن مواد غذایی امکان حمل و نقل مواد بسته بندی شده را برای مسافت های طولانی  امکان پذیر می کند و مواد غذایی زمان بیشتری برای مصرف خواهند داشت و مقدار زیادی از این مواد به سطل های زباله ریخته نمی شوند.

با توجه به این که تولید محصولات غذایی هزینه زیادی دارد پس بهتر است در استفاده مفید آن ها کوشا باشیم تا از تلف شدن بی مورد این محصولات جلوگیری کنیم .ظروف پت بسته بندی یک گزینه عالی برای بسته بندی در دنیای امروز هستند و می توان گفت پاسخ گویی به نیاز بشر در این زمینه بدون ظروف بسته بندی بسیار دشوار خواهد شد.

بررسی سمی بودن ظروف پت بسته بندی

ظروف پت بسته بندی با کد بازیافت شماره یک قابل تشخیص هستند نماد فلش مثلثی شکل زیر محصولات نشان دهنده این است که پت یک ماده بیولوژیکی خنثی و بی اثر است که با مواد ایجاد واکنش نمی کند و در برابر حمله ارگانیسم ها مقاومت می کند این بسته بندی ها برای انسان ها مورد اطمینان و بدون خطر بوده و در صورت بلعیده شدن توسط جانداران خطرناک نیست و مسمومیت ایجاد نمی کند و از خطر آن برای انسان تابه حال موردی دیده نشده، علاوه بر این، این محصولات توسط بهداشت کانادا، سازمان غذا در اروپا و سایر آژانس های مرتبط با سلامت غذا بررسی و تایید شده است.

آیا ظروف پت بسته بندی  که در برابر گرما قرار می گیرند از خود دی اکسین تولید می کنند؟

پت دی اکسین ندارد در نتیجه دی اکسین تولید نمی کند و ساختار آن فاقد دی اکسین است دی اکسین ماده ای ست که در اثر احتراق در دمای بیش تر از ۷۵۰ درجه یا برخی از  واکنش های صنعتی حاوی کلر  تشکیل می شود. دی اکسین ها در صورت وجود نداشتن کلر  تشکیل نمی شوند و پت در ساختار خود کلر ندارد پس می توان گفت ظروف پت بسته بندی هنگامی که گرم شوند یا در برابر نور خورشید باشند دی اکسین از خود تولید نمی کنند.

بنابراین از این ظروف می توان به عنوان یک روش سالم برای ذخیره مواد و نوشیدنی ها نام برد اما باید این را یاد آور شد اگر مواد غذایی در شرایطی قرار بگیرند که برای رشد باکتری ها مناسب باشد مواد  در هر ظرف بسته بندی که باشند باکتری قادر به رشد خواهد بود پس بهتر است نسبت به محیط نگهداری مواد غذایی آگاه باشیم.

آیا امکان استفاده دوباره بطری پت وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید که استفاده مجدد از این ظروف موردی ندارد. این یک تصور نادرست است که در بین مردم رواج پیدا کرده است که در صورت استفاده مجدد از آن ها باعث تخریب ساختار بطری و انتشار آن به مواد داخل بطری می شود درحالی که پت از نظر ساختار بی اثر و خنثی است و از نظر بیو لوژیکی ساختارش قابل تخریب نیست  و آژانس های غذایی این مورد را بررسی و تایید کرده اند.

ظروف پت برای عسل

ظروف پت برای عسل

ظروف پت برای نگهداری محصولات خوراکی خصوصا عسل کاربرد بسیار موثری دارند. ویژگی مهم این ظروف نگهداری مواد غذایی در برابر فاسد شدن است. از آنجایی که ظروف پت قابل بازیافت نیز هستند از اهمیت ویژه ای در بین تولید کنندگان مواد غذایی برخوردارند. در این مقاله قصد داریم موضوع ظروف پت برای عسل را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از این که به بررسی ظروف پت برای عسل بپردازیم بهتر است کمی به عسل و خواص آن نیز بپردازیم.

عسل و خواص آن

عسل یک محصول دارویی ارگانیک است. این ماده حاوی بسیاری از مواد مفید است: ویتامین های B و C، مواد معدنی، گلوکز، فروکتوز، اسیدهای آلی، ساکارز و سایر عناصر کمیاب. بنابراین بدون شک مهم است که تمام ویژگی های طبیعی و کیفیت محصول حفظ شود.

محصول تازه عسل معمولاً دارای بافتی مایع و شفاف است و همچنین دارای رایحه تند خاصی است. این ماده حاوی مفید ترین عناصر و مواد آلی است که تأثیر مفیدی بر سلامت انسان دارند. با گذشت زمان ، عسل خاصیت خود را از دست می دهد. برداشت تازه بیش از یک سال در دمای 5+ تا 20 درجه نگهداری می شود. با این حال ، در دمای اتاق ، که معمولاً از 22 تا 25 درجه است ، می توان عسل را بیش از شش ماه نگه داشت.

عسل ارگانیک طی چندین هفته متبلور و ضخیم می شود. این برای عسل طبیعی امری کاملا  طبیعی است.

شرایط نگهداری عسل

برای حفظ تمام خواص درمانی عسل، باید مکان مناسب آن را پیدا کنید. این مکان باید دارای شرایط زیر باشد:

محیطی که عسل در آن نگهداری می شود باید خشک باشد رطوبت بیش از حد باعث اسیدی شدن محصول و کاهش ارزش آن می شود. سطح مایع در عسل افزایش می یابد. رطوبت مجاز باید 60-80 درصد باشد.

محیط نگهداری باید تاریک باشد و عسل در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد، زیرا  تمام خواص درمانی آن از بین می رود. اگر این محصول برای چند روز روی طاقچه بماند ، مفید بودن خود را از دست می دهد.

دما شرط مهمی برای ذخیره عسل است.

محیط نگهداری عسل  باید عاری از بوی شدید باشد. عسل رایحه های اطراف را جذب می کند، بنابراین توصیه نمی شود که آن را در کنار محصولات دیگر یا مصالح ساختمانی نگه دارید.

شرایط انبار برای عسل مطلوب است. در یک آپارتمان می توان آن را در کابینت آشپزخانه به دور از منابع گرما، در کابینت روی بالکن یا قفسه یخچال نگهداری کرد. در یخچال دما و رطوبت پایداری وجود دارد، بنابراین در صورت تمایل می توانید از ظروف پت برای عسل در یخچال استفاده کنید، اما فراموش نکنید که آن را محکم با درب ببندید.

به وعده های غذایی و نوشیدنی های گرم عسل اضافه نکنید. در دمای بالا، نه تنها کیفیت مفید خود را از دست می دهد، بلکه سموم را آزاد می کند.

اگر درجه حرارت از 10 درجه بیشتر نشود، فرآیند تبلور متوقف می شود.

همچنین می توانید از روش انجماد استفاده کنید. دمای پایین تأثیر زیادی بر خواص مفید عسل نخواهد داشت. محصول تازه را در ظروف پت  برای عسل بریزید و آن را در فریزر با دامنه دمای 1- تا -5 درجه قرار دهید. اگر یک درمان سالم می خواهید ، عسل را به صورت جداگانه یخ بزنید.

دمای بالای 20 درجه نیز تبلور عسل را کند می کند، اما به تدریج خواص مفید آن از بین می رود.

 

بررسی ظروف نگهداری عسل

در زمان های قدیم، محصول زنبور داری را در ظرف سفالی نگهداری می کردند که برای این منظور بسیار عالی بود، زیرا از نفوذ نور خورشید جلوگیری می کرد. موم ذوب شده برای نگهداری در ظرف ریخته می شد.

امروزه استفاده از ظروف سفالی  راحت نیست و بسیاری از مردم ظروف پت برای عسل را به خاطر مزایا بسیاری که دارند ترجیح  می دهند و در حال حاضر مورد استقبال مردم قرار گرفته اند.

می توان  عسل را در یک ظرف شیشه ای در خانه نگهداری کنید. شیشه غیر سمی است و هیچ واکنشی با محصول ندارد. از معایب ظروف شیشه ای می توان به انتقال اشعه های خورشید و راحت شکستن آن ها و تلف شدن عسل اشاره  کرد. به همین دلیل، بهتر است از شیشه ها برای نگهداری عسل استفاده نکرد  ، که نور خورشید خواص فوق العاده عسل را از بین نبرد.

عسل اغلب در ظروف یا سطل های پلاستیکی فروخته می شود. این یک روش عالی برای ذخیره کوتاه مدت یک محصول طبیعی است. تحت تأثیر گرما ، نور خورشید و سایر عوامل ، ظروف پلاستیکی می توانند مواد مضر و سموم منتشر کنند ، بنابراین انتخاب آن برای ذخیره طولانی مدت یک محصول زنبور داری نامطلوب است.

بسیاری از زنبور داران حجم زیادی از محصول را در قوطی های فولاد ضد زنگ نگهداری می کنند. اما این فلز تمایل به اکسید شدن دارد که این می تواند دلیل تشکیل اکسید ها و مسمومیت های بعدی باشد. ظرف فلزی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، در صورتی که حاوی روی، سرب، مس و آلیاژهای آنها نباشد، بهتر است.

ظروف چوبی قادرند مزایای عسل را برای مدت طولانی و همچنین رایحه آن را حفظ کنند. با این حال، درختان سوزنی برگ شامل یک روغن اساسی هستند، بنابراین برای ذخیره سازی آلی توصیه نمی شوند.

با توجه به بررسی هایی که در مطالب بالا انجام دادیم می توان به این نتیجه رسید که بهترین گزینه برای نگهداری  ظروف پت برای عسل هستند.

نحوه نگهداری عسل در شانه ها

عسل موجود در شانه ها باید با توجه ویژه ای بسته بندی شود. اول از همه، شما باید ظروف پت برای عسل را استریل کنید و سپس لانه زنبوری را در آن تا کنید. آنها را می توان به چند قطعه تقسیم کرد تا در ظروف پت برای عسل به راحتی قرار گیرند. درب ظروف را محکم ببندید. این روش به مدت 1 سال عسل را حفظ می کند.

برای افزایش زمان نگهداری، عسل مایع را درون ظروف ریخته می شود و قسمت فوقانی آن را با موم ذوب شده مهر و موم می کنند. برای این روش به یک پوشش نیز احتیاج دارید. بنابراین، محصول تمام محصولات خود را حفظ خواهد کرد خواص تا 10 سال حفظ خواهد شد.

عسل قادر است خواص درمانی خود را برای مدت طولانی حفظ کند. برخلاف شکر فواید زیادی برای سلامتی دارد. اگر همه شرایط لازم را ایجاد کنید و مکان مناسبی پیدا کنید، آنگاه محصول طعم و کیفیت دارویی خود را از دست نخواهد داد در غیر این صورت و از دست دادن خواصش شما به جای عسل شکر خواهید داشت

ظرف پت برای عسل

می توان گفت امروزه  ظروف پت برای عسل یکی از بهترین انتخاب ها برای بسته بندی عسل هستند زیرا زنبور داران و تولید کنندگان در این زمینه همیشه نگران این موضوع بوده اند که در صورت از بین رفتن بسته بندی این ماده با ارزش غذایی و گران از بین برود پس استفاده از ظروف پت برای عسل مناسب ترین انتخاب است که در ادامه به بررسی مزایا این ظروف خواهیم پرداخت‌.

مزایای ظروف پت برای عسل

وزن کم و سبک بودن این ظروف: ظروف پت برای عسل در قیاس با سایر ظروفی که برای بسته بندی عسل مورد استفاده قرار میگیرد از وزن کمی برخوردار بوده و فضای کمی رو اشغال می کنند

خاصیت انعطاف پذیری: ظروف پت برای عسل به دلیل خاصیت ضد شکنندگی که دارند در برابر ضربه دیدن و آسیب دیده گی مقاوم هستند و به محصول آسیبی وارد نمی شود.

حمل و نقل راحت و مطمئن: با توجه به فضای کمی که این ظروف اشغال می کنند در حمل و نقل تآثیر زیادی دارد و باعث حمل و نقل آسان می شود.

شفاف بودن: شفافیت  این ظروف باعث می شود که محصول به راحتی دیده شود.

بهداشت و ایمن بودن :ظروف پت برای عسل از عسل در برابر آلودگی محیط محافظت کرده و در صورت تماس با محصول هیچ واکنشی ایجاد نمی شود باعث تغییر در ساختار عسل نمی شود و تمام خواص عسل حفظ می شود‌.

متنوع بودن ظروف: در شکل ها و سایز های مختلف وجود دارند و به تمام نیاز ها پاسخ می دهند.

پیشگیری از نفوذ نور خورشید: از آن جایی که عسل در صورتی که در برابر مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، خواص خود را از دست می دهد ظروف پت برای عسل از نفوذ نور خورشید و سایر اشعه ها جلوگیری کرده و خواص را حفظ می کند.

انواع ظروف پت برای عسل

تولید ظروف پت برای عسل در شهرهای مختلفی در ایران انجام می گیرد این ظروف از لحاظ حجم و شکل به گونه های مختلفی وجود دارند.

ظروف پت برای عسل از نظر ابعاد:

ظرف ۵۰ سی سی

ظرف ۱۰۰سی سی

ظرف ۱۵۰ سی سی

ظرف ۲۰۰سی سی

ظرف ۲۵۰سی سی

ظرف ۳۰۰سی سی

و….

ظروف پت برای بسته بندی عسل از نظر ظاهر در شکل های گوناگونی تولید می شوند:

ظرف پت گرد

ظرف پت چهار گوشه

ظرف پت شش گوشه

ظرف پت هشت گوشه

ظرف پت قابی

ظرف پت کتابی

و….

قیمت ظروف پت برای عسل

عوامل زیادی در قیمت گذاری ظروف پت برای عسل موثر هستند:

هر چه وزن این ظروف بالاتر باشد قیمت آن بیش تر است همچنین این ظروف با توجه به نوع جنس مواد با توجه به این که از چه درجه ای ساخته شده اند برای مثال مواد درجه یک یا مواد درجه سه در ساخت آن ها استفاده شده است، کیفیت و طرحی که سفارش داده می شود . دارای قیمت متفاوت هستند یکی دیگر از عوامل میزان سفارش است که به صورت عمده بوده یا تکی هر چه میزان سفارش بیش تر باشد قیمت پایین تر خواهد بود.

همچنین در ساخت ظروف پت برای عسل از پریفرم های مختلف که دارای وزن متفاوتی هستند استفاده می شود این پریفرم ها در وزن های سنگین و سبک وجود دارند اگر در ظروف تولید  شده از پریفرم سبک استفاده شود ظرف دارای وزن کم و نازک  خواهد بود و قیمت کمتری دارد و اگر از پریفرم سنگین استفاده شود ظرف تولید شده ضخیم تر و دارای وزن بالاتر خواهد بود در نتیجه  قیمت بیشتری خواهد داشت.

ارتباط شکرک زدن عسل با ظرف استفاده شده برای بسته بندی

کریستالی شدن یا شکرک زدن عسل فرآیندی کاملا طبیعی است که ممکن است برای هر عسلی ممکن است اتفاق بیافتد قندی که در ترکیب عسل وجود دارند از نوع فروکتوز و گلوکز هستند ۲۰ درصد از ترکیب عسل را آب و۷۰درصد آن قند است، گلوکز توانایی حل شدن در آب را ندارد به همین علت لازم نیست عسل را در یخچال نگهداری کنید؛ زیرا با گذشت زمان باعث شکرک زدن عسل می شود.

عسل ها براساس شکرک زدن به دو دسته تقسیم میشوند؛ بعضی ها مانند عسل اقاقیا میل زیادی به روان ماندن دارند و دیرتر شکرک می زنند. نوعی دیگر مانند عسل اسطوخودوس یا عسل قاصدک با توجه به ترکیبی که دارند زود تر شکرک می زنند. بهترین دما برای نگهداری از عسل محیطی است که دمای آن بین ۲۰تا۲۵ درجه باشد و بهترین مکان ،مکانی است که درب آن زیاد باز و بسته نشود و دارای دمای یکسان باشد.

یکی از مهمترین عواملی که برای پیشگیری یا به عقب انداختن زمان کریستالی شدن عسل، انتخاب ظرف مناسب برای بسته بندی است.

اگر از محیط بیرون ذراتی به ظرف عسل وارد باعث افزایش احتمال فرایند کریستالی شدن عسل شود بنابراین استفاده از ظروف پت برای عسل بهترین راه کار است زیرا ظروف پت برای عسل به دلیل داشتن درب محکم از ورود ذارات موجود در محیط به بسته بندی جلوگیری کرده در نتیجه احتمال شکرک زدن عسل یا کریستالی شدن را کاهش می دهد.

در حالی که همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم شکر زدن عسل کاملا طبیعی است و نیاز به نگرانی نیست و این یک باور غلط است که در بین ما ایرانی ها رواج دارد که عسل شکر زده کیفیت ندارد درحالی که در سایر کشورها طرفدار خود را دارد چون اعتقاد دارند عسلی که طبیعی باشد بیشتر دنیا فرایند  شکرک زدن یا کریستالی می شود.

چه مواردی در نگهداری از عسل باید رعایت شود‌؟

علاوه بر ظروفی که برای بسته بندی و نگهداری عسل انتخاب می کنیم نکاتی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کرد:

از ظروفی که قبلا برای ترشی و مربا بوده آن به هیچ وجه برای عسل استفاده نکنید.

از قاشق خشک و عاری از مواد برای برداشتن عسل استفاده کنید زیرا عسل قادر به جذب رطوبت است و رطوبت باعث تغییر طعم عسل می شود.

از ظروفی که درب محکم دارند استفاده کنید تا مواد موجود در محیط به عسل وارد نشوند.

گذاشتن ظرف عسل در نزدیکی گرما ،شوفاژ، بخاری و اجاق گاز بپرهیزید گرما خواص عسل را از بین می برد.

انواع بطری پلاستیکی اسپری در بازار

انواع بطری پلاستیکی در بازار

تولید انواع بطری پلاستیکی در بازار ایران با قیمت های بسیار مناسب انجام می شود. این نمونه از بطری ها مصرف بسیار خاصی داشته و خرید و فروش آن ها باعث می شود تا دسته زیادی از خریداران بتوانند به سادگی در کشور دسترسی خوبی به این کالا داشته باشند. انواع بطری پلاستیکی در بازار ایران برای مصارف خاصی عرضه می شوند. بررسی تمامی روش های مصرف بطری های پلاستیکی به بیش از چندین ساعت زمان نیاز دارد. اما در زیر به مهم ترین بخش های مصرف انواع بطری برای ساخت محصولات اشاره می کنیم:

 • بطری اسپری ها
 • بطری شامپو ها
 • بطری مایع شوینده
 • بطری محصولات خوراکی
 • بطری آب معدنی
 • بطری مواد شیمیایی
 • بطری محصولات نفتی
 • بطری محصولات روغنی

این نمونه از بطری ها در بازار ایران با تولید روز افزون خود توانسته اند مشتریان بسیار زیادی را داشته باشند. دسترسی به بهترین تولید بطری پلاستیکی در بازار کشور باعث شده تا تمامی مشتریان و مصرف کنندگان بتوانند خرید های ارزان قیمت و ساده ای را تجربه نمایند.

مصرف کننده انواع بطری پلاستیکی

شرکت های بسیار زیادی در بازار ایران و خارج از ایران به عنوان مصرف کننده انواع بطری پلاستیکی شناخته می شوند. این شرکت ها را می توان به دسته بندی های اصلی زیر تقسیم کرد:

 • شرکت های مواد غذایی
 • شرکت های مواد نفتی
 • شرکت های مواد دارویی
 • شرکت های مواد شیمیایی
 • شرکت های بسته بندی
 • شرکت های تولید مواد شوینده
 • شرکت های تولید آب معدنی

این شرکت ها به عنوان بزرگترین مصرف کنندگان انواع بطری پلاستیکی در بازار ایران بیشترین حجم خرید و فروش این محصولات را به همراه داشته اند. وجود مرغوب ترین نمونه های بطری پلاستیکی در بازار ایران برای این شرکت ها باعث شده تا خرید مشتریان و رضایت آن ها از کیفیت محصول نهایی بیشتر باشد و روند بهتری در خرید و فروش و عرضه این محصولات مشاهده شود.

تولید کننده بطری پلاستیکی

بزرگترین تولید کننده بطری پلاستیکی

تولید کننده بطری پلاستیکی در ایران می تواند با استفاده و بهره گیری از مواد اولیه درجه یک بهترین تولیدات را در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار دهد. این نمونه از تولید کنندگان انواع بطری پلاستیکی باید در نظر داشته باشند که تولید بهتر و بیشتر انواع بطری می تواند سایر صنایع مصرف کننده را به راحتی پاسخگو باشد و روند بهتری را در خرید و فروش این محصولات ایجاد نماید. به همین منظور برای خرید نمونه های متنوع و ارزان قیمت انواع بطری پلاستیکی در ایران باید به دنبال ارتباط با بزرگترین و اصلی ترین تامین کننده و تولید کننده برتر انواع بطری پلاستیکی در بازار ایران بود.

تولید کننده بطری پلاستیکی